Anasayfa / Eğitimler / İNDAK, SAHA EĞİTİMLERİNE DEVAM

İNDAK, SAHA EĞİTİMLERİNE DEVAM

İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma Derneği-İnegöl Belediyesi ortaklığıyla bu hafta sonu 62 kişiyle saha eğitimi gerçekleştirdi.

Faaliyet sorumlusu Eyüp Köksal, kayıp arama çalışmalarında ekip üyelerinin özellikle arazi ve ormanlık alanlara vakıf olması, buralarda nasıl davranması, nelere dikkat etmesi gerektiğiyle alakalı tecrübe edinmesi amacıyla 10 km’lik Elmaçayır-Alaçam-Elmaçayır parkurunda eğitim çalışması yaptıklarını ifade etti.

Köksal, sabah 10.00’da başlayan çalışmanın zor orman ve arazi koşullarında çalışmalar yaptıktan sonra 16.00 civarı sona erdiğini, bu çalışmada katkıları nedeniyle İnegöl Belediyesi’ne teşekkür ettiklerini belirttikten sonra İnegöl gibi üç yüz bin nüfusluk bir yerde 230 civarı üyeleri bulunduğunu, her alanda eğitimlerin pandemi demeden neredeyse her hafta gerçekleştiğini, tüm İnegöllülerin gittikçe büyüyen bu samimi ve de gayretli ekibin bir parçası olabileceğini dile getirdi.

Diğer Haberler

MEHTER SÖYLEDİ, İNDAK DİNLEDİ; İNDAK SÖYLEDİ, MEHTER DİNLEDİ

İNDAK, İnegöl Belediyesi iş birliğiyle İnegölümüzün güzide ekibi Mehteran’da Afet Farkındalık eğitimi verildi. İnegöl Doğal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir