Kapalı

AFAD EĞİTMEN EĞİTİMİNİ TAMAMLADIK

Genel - Şubat 13, 2021 8:32 am A A

AFAD koordinesinde gerçekleştirilen eğitmen eğitimini İNDAK bünyesinden 2 arkadaşımız tamamlayarak afetlerle ilgili eğitmen olma hakkı kazandılar.

Bursa ilindeki STK, resmi kurum kuruluş ve özel sektör ekiplerinin katılımları ile 3 gün devam eden Afet Farkındalık Eğitmen Eğitimi sonrasında 59 kursiyer eğitimini başarı ile tamamladı.

İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma ekibinden Alaattin Türk ve Elif Kızıltay 3 gün süren eğitimi tamamlayarak sonraki süreçte AFAD koordinesinde devam edecek İnegöl ilçesindeki resmi ya da özel kurumlardaki Afet Farkındalık eğitimlerinde görev alacaklar.

İNDAK başkanı Ömer Gürkan, daha önce bu eğitimi ekip içerisinden 23 kişinin aldığını böylece 25 İNDAK üyesinin aldıkları bu eğitimi tüm İnegöllülere anlatmaya hazır olduğunu dile getirdi Ömer Gürkan, pandemi yasaklarının bitmesi ile hiç zaman kaybetmeden insanlarımızı afetlere karşı bilinçlendirme çalışmalarımız kaldığı yerden devam edecek dedi.

Eğitime katılan Alaattin Türk ve Elif Kızıltay ise AFAD’ın verdiği
Afet Farkındalık Eğitmen Eğitiminin çok verimli geçtiğini, ekibe katıldıktan sonraki her gün bilgilerine ve tecrübelerine yeni şeyler kattıklarını ve bunları insanlara aktarmak için sabırsızlıkla pandemi yasaklarının kalkmasını beklediklerini dile getirdiler.

Genel - 8:32 am A A
BENZER HABERLER