Kapalı

1 GÜNDE 3 OKULDA TATBİKAT. İNDAK HER YERDE…

Eğitimler - Şubat 26, 2022 7:57 am A A

İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma (İNDAK), İnegöl Belediyesi iş birliği ile 1 günde 3 ayrı okulda deprem ve yangın tatbikatları gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanlığı’nın 2022 yılını Afet Tatbikat Yılı ilan etmesi nedeni ve Deprem Haftası nedeniyle okullar ve farklı kurum ve kuruluşlarda yapılması gereken tatbikatlar, İnegöl’de son hızıyla sürüyor.

İNDAK Başkanı Ömer Gürkan konuyla ilgili şunları söyledi: ” Okullarımızın bize ulaşması ve tatbikat talepleri neticesinde tamamıyla gönüllülük esasıyla koşturan ekibimiz, bu taleplere elinden geldiğince cevap vermeye çalışıyor.

Bugün Abdülhamit Han Ortaokulu, Nuri Pakdil İmam Hatip Ortaokulu ve Halil İnalcık Sosyal Bilimler Lisesi olmak üzere 3 okulda birden afet farkındalık eğitimi verdikten sonra hem deprem hem de yangın söndürme tatbikatı gerçekleştirdik. Konuyla ilgili hassasiyetlerinden ötürü bu okullarımızın yetkililerine teşekkür ediyoruz.

Amacımız toplumu yediden yetmişe afetlere karşı bilinçli ve de hazır bir toplum haline getirmek. Tatbikatlarımız ve de eğitimlerimiz bir dahaki hafta da tüm hızıyla devam edecek. Kurumlarında eğitim ve tatbikat talebi olan herkesin bu taleplerine elimizden geldiğince dönüş yapmaya çalışacağız, yeter ki bize dönüş olsun.”

www.indak.org

Eğitimler - 7:57 am A A
BENZER HABERLER