Kapalı

2 Haftada 7 Okulda Tatbikat

Eğitimler - Mart 7, 2022 12:35 am A A

İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma (İNDAK), İnegöl Belediyesi iş birliği ile 2 haftada 7 ayrı okulda deprem ve yangın tatbikatları gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanlığı’nın 2022 yılını Afet Tatbikat Yılı ilan etmesi nedeni ve Deprem Haftası nedeniyle okullar ve farklı kurum ve kuruluşlarda yapılması gereken tatbikatlar, İnegöl’de son hızıyla sürüyor.

İNDAK Başkanı Ömer Gürkan konuyla ilgili şunları söyledi: ” Okullarımızın bize ulaşması ve tatbikat talepleri neticesinde tamamıyla gönüllülük esasıyla koşturan ekibimiz, bu taleplere elinden geldiğince cevap vermeye çalışıyor.

İki hafta içerisinde Abdülhamit Han Ortaokulu, Nuri Pakdil İmam Hatip Ortaokulu, Halil İnalcık Sosyal Bilimler Lisesi, Gaziosmanpaşa İmam Hatip Ortaokulu, İnegöl İlkokulu, Zeki Konukoğlu Lisesi ve Selçuk Yahşi Ortaokulu olmak üzere 7 okulda birden afet farkındalık eğitimi verdikten sonra hem deprem hem de yangın söndürme tatbikatı gerçekleştirdik. Konuyla ilgili hassasiyetlerinden ötürü bu okullarımızın yetkililerine teşekkür ediyoruz.

Ayrıca Selçuk Yahşi Ortaokulunda yapılan etkinlik tüm Türkiye’de aynı anda gerçekleştirilen bir etkinlik oldu. İlçe protokolünün de katıldığı tatbikatta İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Doğru ve İnegöl Kaymakamı Eren Arslan da katılımlarıyla katkıda bulundular.

Amacımız toplumu yediden yetmişe afetlere karşı bilinçli ve de hazır bir toplum haline getirmek. Tatbikatlarımız ve de eğitimlerimiz bir dahaki hafta da tüm hızıyla devam edecek. Kurumlarında eğitim ve tatbikat talebi olan herkesin bu taleplerine elimiz

den geldiğince dönüş yapmaya çalışacağız, yeter ki bize dönüş olsun.”

www.indak.org

Eğitimler - 12:35 am A A
BENZER HABERLER