14° Parçalı bulutlu

AFET FARKINDALIK EĞİTİMİ DOLU BİR HAFTA GERİDE KALDI…

Eğitimler - Mart 19, 2021 11:09 pm A A


İnegöl Kaymakamlığı, İnegöl Belediyesi, İnegöl Milli Eğitim Müdürlüğü, İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma Ekibi işbirliğiyle 15-19 Mart tarihleri arasında İNDAK 7 okulda Afet Farkındalık eğitimi verdi.

2021 yılının Afet Yılı ilan edilmesi nedeniyle 6 yaş üstü, 65 yaş altındaki 51 milyon insana ulaşılması hedeflenirken İNDAK ekibi afet eğitmenleriyle her gün bir okulda öğrenci ve velilere ulaştırmaya çalışıyor. Tamamı gönüllü üyelerden oluşan İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma Ekibi okulların uygun olduğu vakitlerde zamanlarından, rahatlarından, ailelerinden, işlerinden fedakarlık yaparak bir kişiye bile faydalı olursak kârdır anlayışla yaklaşık 40 dakika süren eğitimleri İnegöl’ün her yerine ulaştırmayı hedefliyor.

İNDAK genel sekreteri Yahya Bozkurt bu kapsamda bu hafta Çitli İlkokulu, Akhisar Organize Sanayi Ortaokulu, İsaören İlkokulu, Mesudiye Yıldırım Bayazid İmam Hatip Ortaokulu ve Toki Mehmet Akif Ersoy ilkokulu, nda afet farkındalık eğitimi verdiklerini, Minik Mucitler Anaokulu, Selçuk Yakşi Ortaokulunda eğitimler verildiğini, eğitimler esnasında yaklaşık bin öğrenci ve 50 civarı veliye ulaştıklarını ve bu çalışmaların yıl sonuna kadar devam edeceğini ifade etti.

Yahya Bozkurt, bir dahaki haftanın ise daha yoğun geçeceğini, özellikle fabrikalarda eğitim verileceğini, bu eğitimlere AFAD Bursa ve AFAD Ankara ekiplerinden görevlilerin eğitimlere katılacağını, ayrıca Heykel önündeki alanda bir hafta boyunca afet çadırı kurulacağını ve burada halka yönelik de eğitimler verileceğini belirtti.Eğitimler - 11:09 pm A A
BENZER HABERLER