25° Açık

Afetlere Karşı Bilinçli İnegöl İçin İNDAK sahada…

Eğitimler - Mart 26, 2021 10:51 pm A A

AFAD-İnegöl Kaymakamlığı-
İnegöl Belediyesi-İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma Ekibi ortaklığıyla bu hafta Afet Farkındalık Eğitimleri dolu dolu geçti.

22-26 Mart tarihleri arasında Bursa ve Ankara AFAD görevlilerinin de iştirak ettiği etkinliklerde Starwood fabrikasında 100 kişiye, Küçükçalık fabrikasının 3 ayrı biriminde 200 kişiye, Özel Altın Nesil Lisesinde 100 kişiye, Gala Mobilya’da 150 kişiye, Anıl Un fabrikası personeline, Nish mobilya çalışanlarına, Genç Müsiad üyelerine İNDAK ekibi üyeleri tarafından afet farkındalık eğitimi verildi.

İNDAK Başkan Yardımcısı Eyüp Köksal konuyla ilgili: Çalışmalarımız son hızla devam ediyor. İçişleri Bakanlığının bu yılı afet yılı ilan etmesi yıl sonuna kadar ulaşabildiğimiz tüm İnegöllülere ulaşmaya çalışacağız. Bunun için de gönüllü ekibimizden tüm arkadaşlarımız işleri ve ailelerinden ayırdıkları vakitlerde nerede hangi saatte bizden sunum yapmamızı istedilerse oraya yetişmeye çalıştık.

Bu konuda tüm kurum ve kuruluşların taleplerini bekliyoruz. Haftaya daha yoğun bir çalışma programımız var. İnegöllüler farkındalık konusunda gerçekten de daha hassas davranıyorlar.” dedi.

Bu hafta içerisinde AFAD tarafından İnegöl Belediyesine verilen afet çadırı, yine farkındalık eğitiminin verilmesi için AVM önüne kuruldu. Hava şartları müsaade etmese de zor hava koşullarında İnegöllülere farkındalık eğitimi verildi.

Hafta içerisinde Bursa, Ankara AFAD ve İndak görevlileri İnegöl Kaymakamı Eren Aslan’ı makamında ziyaret etti. Bursa AFAD İl Başkanı Yalçın Mumcu, farkındalık eğitimi konusunda bilgilendirme yaparken, İnegöl Kaymakamı Eren Aslan ise bu konuda İnegöl olarak gerekli çalışmaları İNDAK ve İnegöl Belediyesi kanalı ile gerçekleştirdiklerini ifade etti.Eğitimler - 10:51 pm A A
BENZER HABERLER