25° Açık

ATEŞLER TEKSTİL AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ

Diğer - Eylül 29, 2022 4:16 am A A

Fabrikalar, afetler konusunda bilinçlendirilmeye devam ediyor. Konuyla ilgili anlatımı gerçekleştiren İNDAK Başkan Yardımcısı Eyüp Köksal şunları söyledi: “Geçen sene İçişleri Bakanlığı tarafından Afet Farkındalık Yılı ilan edilmişti. Ve dernek olarak biz İnegöl’de onlarca fabrikaya, resmi kurumlara, derneklere gitmiştik. Yaklaşık 55 bin insanı bu konularda bilinçlendirmeye çalıştık. Bu çalışmaları da AFAD, İnegöl Kaymakamlığı ve İnegöl Belediyesi iş birliği ile yaptık.
Bu sene de İçişleri Bakanlığı Afet Tatbikat Yılı ilan etti. Bu da gösteriyor ki kademe kademe toplumumuzun bilinçlendirilmesi hedefleniyor. Sokak, mahalle, şehir tatbikatlarının yapılması bu konuda ne kadar biliçli olduğumuzu gösterecektir.
Ateşleri Tekstil yetkililerimizin de bu yönde bir talepleri oldu ve biz de ekip arkadaşlarımızla üzerimize düşen yükümlülüğü yerine getirmeye çalıştık. Afetler öncesi, afetler sırasında ve sonrasında neler yapılacağını, yaşanan afetlerle alakalı tecrübelerimizi Ateşler Tekstil çalışanlarına aktarmaya çalıştık.
Bu konuyla alakalı gelen tüm taleplere gönüllü bir ekip olarak belirlenen vakitlerde eğitimler verilip tatbikatlar gerçekleştirilecektir. Tüm duyarlı insanlara ve de özellikle yetkililere teşekkür ediyoruz.

Diğer - 4:16 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.