30° Açık

Belediye Başkanımız İNDAK’ı Ziyaret Etti

Eğitimler - Mart 19, 2021 11:39 pm A A

İnegöl Belediye Başkanımız Sayın Alper Taban, İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma Ekibini Beşinci Mevsim’deki yerinde ziyaret etti. İnegöl’ün afetlere hazırlıklı olma konularında görüş alışverişinde bulunulan istişarede İnegöl’deki, toplanma ve barınma alanlarının altyapı durumu, Afet Yılı nedeniyle yapılacak çalışmalar, ilçe çapında afetlere hazırlıklı olabilme adına gerçekleştirilecek faaliyetler konuşuldu.

İzmir depremini yerinde görmek ve yaşanabilecek depremlere karşı hazırlıklı olabilmek için gerçekleştirilecek ziyaretten sonra özellikle toplanma ve barınma alanlarının alt yapı sorunun çözüme kavuşturulması gerektiği bununla alakalı gerekli çalışmaların planlanıp uygulamaya konulacağı Belediye Başkanı Alper Taban tarafından ifade edildi.

İnegöl Belediyesi-İNDAK işbirliğiyle sokak-mahalle ve şehir tatbikatlarının pandemi sürecinin bitimiyle gerçekleştirilmesinin bilinçlilik anlamında önemli olduğu, bu tatbikatların Güneydoğu Asya ülkelerinde sık sık yapıldığı dile getirildi.

İnegöl Belediye Başkanımız Sayın Alper Taban, İNDAK ekibinde arkadaşların, fedakarca afetlere hazırlıklı olabilmek için mücadele verdiklerini, ekip üyelerinin yaptıkların işin çok önemli olduğunu, bu çalışmaların tüm İnegöl halkına yayılması, yaşanabilecek bir afette ne kadar insanımıza ulaşılabilirse bunun insanlık adına ne kadar değerli olduğunu bu nedenle de İnegöl Belediyesi olarak üzerlerine düşen ne varsa imkanlar dahilinde sonuna kadar gerçekleştireceklerini söyledi.

İNDAK Başkanı Ömer Gürkan ise İnegöl Belediyesinin desteklerini her alanda görmenin kendilerini ve ekip üyelerini teşvik ettiğini, fedakarca koşturan arkadaşların Belediyenin desteğini görmeyle bu işe dört elle sarıldığını ve her gün ekibin yaptıkları çalışmalar neticesinde daha da büyüdüğünü ifade etti. Gürkan, ayrıca Belediye Başkanı Alper Taban’a desteklerinden dolayı teşekkürlerini dile getirdi.Eğitimler - 11:39 pm A A
BENZER HABERLER