12° Parçalı bulutlu

BİNA TAHLİYE TATBİKATLARI SON HIZ DEVAM EDİYOR

Diğer - Haziran 25, 2022 6:13 pm A A

İNDAK, İnegöl Belediyesi, İnegöl Kaymakamlığı iş birliğiyle resmi kurumlarda (İnegöl Belediyesi, İnegöl Kaymakamlığı, Milli Eğitim Müdürlüğü, PTT, İŞKUR, SGK, Müftülük, Askerlik Şubesi, Orman İşletmesi…) deprem bina tahliye tatbikatları yapılmaya devam ediyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan İNDAK Başkan Yardımcısı VE AFAD İlçe Koordinatörü EYÜP KÖKSAL: “İçişleri Bakanlığı tarafından geçen yıl afet farkındalık yılı ilan edilmişti. Bu yıl ise bunun bir ileri aşaması olan afet tatbikat yılı ilan edildi. Bu kararı son derece isabetli ve de faydalı buluyoruz. Yıllardır insanlarımız depremle alakalı eğitimler alıyor ya da görseller izliyorlar fakat bir şeyi alışkanlık haline getirmek uygulamayla olabilir ancak.
Biz de bu yıl Kaymakamlığımızın yazı gönderdiği tüm resmi kurumlarda ve bize talep iletilen okul ya da kuruluşlarda bu tatbikatları gerçekleştiriyoruz. İlerleyen günlerde mahalle muhtarlarının belirleyeceği apartmanlarda tatbikatlar olacak. İlerleyen zamanlarda ise Güneydoğu Asya ülkelerinde olduğu gibi şehir tatbikatlarıyla afetlere karşı daha bilinçli bir toplum olduğumuzu ortaya koymuş olacağız.

Bu süreçte bizlere destek veren Kaymakamlığımıza be İnegöl Belediyemize ve tatbikatlarda kurumlarını açarak son derece muntazam tatbikatlar gerçekleştiren kurum yetkililerine teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki günlerde de gelen talepler ve bizim belirlediğimiz yerlerde bina tahliye tatbikatları devam edecek.” dedi.
Diğer - 6:13 pm A A
BENZER HABERLER