34° Açık

GENÇ İNDAK NARLIDERE’DE

Eğitimler - Haziran 21, 2021 7:58 am A A

İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma ekibinin genç üyeleri GSB projesi kapsamında Kestel’in Narlıdere köyünde tırmanış, iniş ve sel eğitimi aldı.

30 Genç İNDAK üyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı “Afetlere Karşı Bir Gönüllü de Ben Olacağım.” projesinin sıradaki ayağında Kestel ilçesinin Narlıdere köyünde eğitimlerine devam etti. Hafta sonu gerçekleştirilen etkinlikte ekip üyeleri 30 metrelik kayalıklardan iple istasyon kurma-iniş eğitimi, emniyetçi eşliğinde tırmanış eğitimi ve selde arama kurtarma eğitimi aldı.

Proje koordinatörü Eyüp Köksal, eğitimle alakalı şunları söyledi: “Projeye başladığımız günden beri gençlerimiz çok yol aldı. Hem afetlere karşı bilinçli olmak hem insanları afetlere karşı farkındalık sahibi kılmak, ayrıca buna benzer ekiplerin bir parçası olma isteğine sahip olmak konularında geldikleri aşama gerçekten de kayda değer. Bu gençleri artık boş işlerle meşgul etmek zor. İnsanlık için koşturuyorlar bu ekip içinde oldukları her an. Saat mefhumu taşımadan var olan bu ekibin içinde insanlığa faydalı olabilmek için ne yapabilirizin kaygısını taşıyorlar. İnşallah ilerleyen yıllarda bu faaliyetleri onlar sürükleyecekler. Bu, İNDAK olarak bizi gururlandırıyor.

Geçen sene Kestel’de yaşanan sel felaketinde 5 vatandaşımız hayatını kaybetmişti. O çalışmalara İNDAK olarak biz de katılmıştık. Aynı derede selde arama kurtarma çalışması yaptık. Her felakete her an hazır olmalıyız. İmkanlarımızı daha da geliştirip daha faydalı olmaya çalışıyoruz. Ve bu konuda İnegöllüleri hem ekibe dahil olmaya hem de maddi manevi destek vermeye çağırıyoruz. Unutmayın “Sallanmaya vakit olmayacak!”

Eğitimler - 7:58 am A A
BENZER HABERLER