30° Açık

GSB PROJEMİZE START VERDİK…

Eğitimler - Nisan 8, 2021 7:08 am A A

İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma Derneği, Gençlik Spor Bakanlığı tarafından geçen sene onaylanan fakat pandemi süreci nedeniyle bu seneye kalan “Afetlere Karşı Bir Gönüllü de Ben Olacağım.” projesine bu hafta itibarıyla start verdi.

Projenin açılış kokteyli, Beşinci Mevsim Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. İNDAK Başkanı Ömer Gürkan’ın selamlama konuşmasından sonra sözü alan Başkan Yardımcısı ve Proje yürütücüsü Eyüp Köksal proje hakkında genel bilgiler vererek şunları söyledi:

“30 gencimizle 3 ay boyunca sürecek bu projemizde her hafta bir etkinliğe imza atacağız. Proje kapsamında Bursa Simülasyon Merkezini ziyaret, doğa yürüyüşleri, kamplar, enkaz alanında çalışmalar, sahada arama kurtarma çalışmaları, sel ve yangında arama kurtarma, Kızılay ve Gençlik Merkezi ile ortak etkinlikler, dağcılık gibi çalışmalar yer almakta. bu 3 ay boyunca ekip olarak gençlerimizin eğitimi ve bilinçlenmesi süreci bizim çok önemli. İNDAK olarak zaten bu projenin dışında da afet farkındalık eğitimleri tüm İnegöl’de veriyoruz. Bu proje sayesinde hem 30 gencimizi daha ayrıntılı yetiştireceğiz hem de bu gençlerimiz gittikleri her yerde edindikleri bu bilgileri herkese aktaracaklar.”

Eyüp Köksal, kurum amirleri, ve misafirlere katılımlarından dolayı teşekkür etti. Program kokteylle sona erdi.

Eğitimler - 7:08 am A A
BENZER HABERLER