Kapalı

Haydi İNEGÖL, Afetler Konusunda Bilinçlenmeye…

Eğitimler - Nisan 2, 2021 9:45 am A A

İnegöl Kaymakamlığı-
İnegöl Belediyesi-İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma Ekibi ortaklığıyla Afet Farkındalık Eğitimlerine kaldığımız yerden devam ediyoruz.

29 Mart-2 Nisan tarihleri arasında Bursa ve Ankara AFAD görevlilerinin de iştirak ettiği etkinliklerde Sinanbey İlkokulunda 80 kişi, Gençlik Spor Müdürlüğünde 21 kişi, İnegöl Tapu Müdürlüğünde 30 kişi, Selçuk Yakşi Ortaokulunda 769 kişi, Çıraklık Eğitim Merkezinde 85 kişi, Zeki Konukoğlu Anadolu Lisesinde 450 kişi, Hocaköy İlk ve Ortaokulunda 106 kişi, İberba Mobilya’da 54 kişi ve Şirin Hatun KYK Yurdunda 24 kişi; toplamda 1619 İnegöllüye İNDAK ekibi üyeleri tarafından afet farkındalık eğitimi verildi.

İNDAK Başkanı Ömer Gürkan: Yoğun bir şekilde gönüllülük esasıyla koşturmaya devam ediyoruz. Yoruluyoruz, işlerimizi belki aksatıyoruz, ailelerimize yeteri kadar vakit ayıramıyoruz fakat insanlara faydalı olabilmenin hazzını yaşıyoruz. Bu bize yeter.

Haftaya özellikle köy okullarında çalışmalarımız devam edecek. Ağaç yaşken eğilir diyor ve küçüklerimize afet bilinci eğitimi verme konusunda daha hassas davranıyoruz.

Çalışmalarımızda İnegöl Kaymakamlığının ve İnegöl Belediyemizin katkılarını da belirtmek isterim. İnegöl olarak ilçeyi idare eden iki kurumumuzun bu konuda hassas olması, İnegöllüler için büyük bir şans. İlerleyen çalışmalarımızda tüm İnegöllülerden afetlere karşı bilinçli olma konusunda daha fazla dikkatli olmalarını istiyoruz.” dedi.Eğitimler - 9:45 am A A
BENZER HABERLER