Kapalı

İNDAK MEZİTLERDE HAZIR KITA

Haberler - Aralık 31, 2016 2:27 pm A A

İnegöl’de birkaç gündür süren kar yağışı nedeniyle Mezit Vadisi bölgesinde görev alan İNDAK ekibimiz (İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma Ekibi), Cuma gecesi gecenin geç saatlerine kadar bölgede olası bir ihtiyaca karşı hazır kıta bekledi.

Çarşamba gününden bu yana ülke genelinde başlayan kar yağışı İnegöl merkezde fazla hissedilmese de ilçemizin yüksek kesimlerinde oldukça etkili oldu. Bursa-Ankara karayolu üzerinde de Mezit Vadisi bölgesinde yoğun kar yağışı nedeniyle yollar kapandı. Karayolları ekiplerinin gece gündüz çalışarak ulaşımı aksatmamak adına çalışmasına rağmen özellikle geceleri trafik Mezit Bölgesinde durdu. Kar yağışının başladığı Çarşamba günü trafiğin tamamen durduğu ve kilometrelerce araç kuyruğunun oluştuğu Mezit Vadisinde yolda kalan vatandaşlara İnegöl Belediyesi tarafından kumanya dağıtımı gerçekleştirilmişti. Cuma akşamı da yine bu bölgede mahsur kalan vatandaşların imdadına İnegöl Kaymakamlığının hazırlamış olduğu kumanyaları dağıtmak üzere Sosyal Yardımlaşma Vakfı Personeli ve İNDAK ekibimiz (İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma) yetişti.

Perşembe günü İnegöl Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı ile hazırlıklarımızı yaparak 30 Aralık 2016 Cuma akşamı saat 23.00 sıralarında 14 kişilik ekiple birlikte Mezit Vadisinde bulunan Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü Karla Mücadele istasyonuna intikal ettik. Olası bir ihtiyaca karşı burada hazır tutulan ekibimiz olası bir afet durumuna da hazırlıklı olduğunu bir kez daha ispatlamış oldu. Gecenin geç saatlerine kadar bölgede bulunan ekibimiz, Cumartesinin ilk saatlerinde görevini tamamlayarak bölgeden ayrıldı.

İnegöl’e doğru gelen ekibimiz yol üzerinde bulunan Polis noktasına da uğrayarak ülkemizin içinde bulunduğu durumdan dolayı polisimize destek olduğumuzu ve yanlarında olduğumuzu hatırlatarak moral verdi.

Haberler - 2:27 pm A A
BENZER HABERLER