Kapalı

İNDAK’TA Bayrak Değişimi

Genel - Temmuz 18, 2019 9:32 am A A

İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma Ekibi (İNDAK) olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Tek liste ile gidilen kongrede, yeni Başkan Ömer Gürkan oldu.

İnegöl’de 2016 yılında ilk adımları atılarak resmen kurulan İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma Ekibi (İNDAK), 3 yıllık sürenin tamamlanmasının ardından olağan genel kurulunu 13 Haziran 2019 Perşembe günü gerçekleştirdi. 20.00’de Alanyurtta bulunan dernek binasında yapılan ve tek liste ile gidilen kongre sonucunda, mevcut Başkan Varol Yılmaz Başkanlık görevini Ömer Gürkan’a devretti.

YILMAZ’DAN TEŞEKKÜR
Genel kurulda görevi devreden Varol Yılmaz, bir teşekkür konuşması yaptı. Bunun bir veda olmadığını, bundan sonraki süreçte de birlikte yol alacaklarını kaydeden Yılmaz, “Bugüne kadar geldiğimiz süre zarfında hem şuanda Başkanlığa seçilen Ömer kardeşimiz hem de diğer üyelerimiz, gönüllü ekibimiz bizlere çok büyük destek verdiler. İNDAK el birliğiyle, gönül birliğiyle burada bulunanların katkılarıyla bugüne geldi. Hepinize sağladığınız katkılar, yaptığınız fedakarlıklar ve özverili çalışmalarınız için teşekkür ediyorum” dedi.

TEK AMACIMIZ HİZMET ETMEK
İNDAK Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gürkan, tamamen gönüllü bireylerden oluşan İNDAK’ın bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da İnegöl için çalışmaya devam edeceğini söyledi. Gürkan, “Eğitimli, donanımlı ve arama kurtarma alanında uzmanlaşmış kişilerde oluşan ekibimiz, kısa sürede önemli beceriler elde edip kendini geliştirerek, yenileyerek ve günün şartlarına ayak uydurarak faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. Şehrimiz ve ülkemizde defalarda farklı çalışmalara katılmış, yaptığı tatbikatlarla tecrübesini ortaya koymuş bu gönüllü ekibin gönüllü yöneticiliğini yapmak benim için bir gururdur. Bizlerin burada tek amacı, özelde İnegöl’e, gücümüz yettiği oranda da tüm Türkiye’ye en iyi şekilde hizmet etmektir. Bunun için de var gücümüzle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İnegöl halkına afet bilincini kazandırmak ve olası bir depremde kentimizin bu afeti en az zararla atlatabilmesi için gerekli hazırlığın yapılmasını hedefliyoruz. Bu doğrultuda bugüne kadar onlarca çalışmaya imza attığımız gibi bundan sonra da faydalı çalışmalarımızla faaliyetlerimizi sürdüreceğiz” dedi.

GÖNÜLLÜ NEFERLER
Ömer Gürkan, İNDAK’ın tamamen gönüllülük esasına dayalı bir ekip olduğuna vurgu yaparak; “Ekipteki arkadaşlarımız tamamen gönüllülük esasıyla buradalar. Ailelerinden, işlerinden, kazançlarından fedakarlıkta bulunarak buraya geliyor ve bu ekibe dahil olmanın verdiği onuru yaşıyorlar. Bu gerçekten de onur verici bir çalışma. Herkes sıcak yuvasında rahat rahat yaşarken rahatından fedakarlıkta bulunan arkadaşlarımız, ileride karşımıza çıkabilecek afetlere ve acil durumlara en iyi şekilde hazır olabilmek için çaba sarf ediyorlar. Hepsine tekrardan bizi bu göreve layık gördükleri için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İNDAK YENİ YÖNETİMİ
Yapılan genel kurul sonucunda oy birliği ile Ömer Gürkan Başkanlığındaki yönetim şu isimlerden oluştu: Asil yönetim kurulu üyeleri; Yahya Bozkurt, Niyazi Erğün, Levent Aslan, Ali Akal, Erol Kepir, Eyüp Köksal. Yedek Yönetim Listesi; İlyas Eser, Yavuz Türk, Murat Kocaman, Mustafa Yaman, Tahir Oral, Varol Yılmaz, İsmail Aksayek. Denetleme kurulu asil üyeler; Hüseyin Görer, Muzaffer Ekingen, Furkan Algurdağ. Denetleme Kurulu yedek üyeler; Yusuf Akaslan, Olcay Aksu, Ahmet Demiray.

Genel - 9:32 am A A
BENZER HABERLER