14° Parçalı bulutlu

İnegöl Bir Arama Kurtarma Ekibine Kavuştu

Haberler - Aralık 3, 2016 3:15 pm A A

250 bin nüfusluk İnegöl’ümüzün de artık bir arama kurtarma ekibi var.

İNEGÖL DOĞAL AFETLER ARAMA KURTARMA DERNEĞİ (İNDAK) olağan genel kurulu, 30 Kasım 2016 Çarşamba günü saat 20.00 ‘de Alanyurt’taki dernek binasında gerçekleştirildi. Genel kurulda oy birliğiyle seçilen yeni yönetim daha sonra Varol YILMAZ Başkan, Ersen PARLAR Başkan Yardımcısı, Ömer Gürkan Sayman, Yahya Bozkurt Sekreter, Eyüp KÖKSAL Basın Sözcüsü, İlyas ESER ve Niyazi ERĞÜN asli üye olarak görev dağılımını gerçekleştirdi.
İNDAK Yönetim Kurulu Başkanı Varol YILMAZ, gerçekleştirilen olağan genel kurul ardından yeni oluşan yönetim kuruluyla birlikte İnegöl ve de Türkiye için daha hazır bir hale gelmek için var güçleriyle çalışacaklarını belirtti. Varol YILMAZ: “Amacımız tamamen özelde İnegöl’e, gücümüz yettiği oranda da tüm Türkiye’ye en iyi şekilde hizmet etmek. Bunun için de var gücümüzle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İnegöl halkına afet bilincini kazandırmak ve olası bir depremde kentimizin bu afeti en az zararla atlatabilmesi için gerekli eğitimlerin gerçekleştirilmesini hedefliyoruz. Ayrıca İnegöllüleri de bu fedakar ekibe katılmaya bekliyoruz.” dedi.
İNDAK Başkanı Varol YILMAZ: “Ekipteki arkadaşlar, tamamen gönüllülük esasıyla buradalar. Ailelerinden, işlerinden, kazançlarından fedakarlıkta bulunarak buraya geliyor ve bu ekibe dahil olmanın verdiği onuru yaşıyorlar. Bu gerçekten de onur verici bir çalışma. Herkes sıcak yuvasında rahat rahat yaşarken rahatından fedakarlıkta bulunan arkadaşlarınız, ileride karşımıza çıkabilecek afetlere ve acil durumlara en iyi şekilde hazır olabilmek için çaba sarf ediyorlar. Hepsine tekrardan bizi bu göreve layık gördükleri için teşekkür ediyorum. Derneğimizin kuruluş aşamasında desteklerini esirgemeyen başta İnegöl Belediye Başkanımız Sayın Alinur AKTAŞ’a ve bizlere her alanda yardımcı olan Kent Konseyi Başkanı Sayın Haydar CERRAH’a şükranlarımızı sunuyor, Rabbimden bizleri çıkmış olduğumuz bu yolda utandırmamasını niyaz ediyorum.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Haberler - 3:15 pm A A
BENZER HABERLER