30° Açık

KÜLTÜRPARK’TA AFET FARKINDALIK ÇALIŞMASI

Eğitimler - Ağustos 15, 2021 10:43 am A A

İnegöl Belediyesi ve İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma Ekibi (İNDAK) işbirliğiyle cumartesi akşamı Hükmet Şahin Kültürpark’ı içerisinde afetlere karşı bilinçlendirme çalışması gerçekleştirildi.

14 Ağustos Cumartesi günü 21.00’d Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Dülger, meclis üyeleri ve 40 kişilik İNDAK gönüllüsüyle Kültürpark içindeki çay bahçeleri, piknik alanları dolaşılarak  afetlere karşı özellikle de yaşanabilecek depremlere karşı bilgilendirme yapıldı.

İnegöl Belediyesi Başkan Yardımcısı Fevzi Dülger: “10-16 Ağustos tarihleri arasını belediye olarak Marmara depreminin yıl dönümü nedeniyle Deprem Haftası ilan ettik. Bu çerçevede İNDAK ekibimizle her gün bir çalışmaya imza atıyoruz. Yenice’deki gerçekçi tatbikatımızdan sonra bugün de halkımızın gündemine deprem gerçeğini yerleştirmek, Marmara depreminde yaşanan felaketleri bir daha yaşamamak adına bu faaliyeti gerçekleştiriyoruz. Dileriz, böyle felaketler hiçbir zaman yaşamayız, fakat hayatın bir gerçeği olan afetlere karşı da hazırlıklı olmak için tedbirlerimizi almayı da göz ardı etmemeliyiz.” dedi.

Halkın dikkatle dinlediği bilgilendirme çalışmalarında Türkiye’de son dönemlerde yaşanan afetler, afetler öncesinde , afetler sırasında, afetler sonrasında neler yapılması gerektiği İNDAK gönüllüleri tarafından anlatıldı. Ayrıca bilgilendirici broşürler ve kartlar dağıtıldı.

Eğitimler - 10:43 am A A
BENZER HABERLER