25° Açık

ORMAN YANGINLARINA MÜDAHALE

Eğitimler - Ağustos 10, 2021 4:42 pm A A

İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma Derneği-İnegöl Belediyesi ortaklığıyla ülkemizi her yerden saran yangınlara müdahale edildi.

Akdeniz ve Ege Bölgesini etkisine alan yangın felaketinde İNDAK ekibi de üzerine düşen görevi yerine getirdi. Konuyla ilgili açıklama yapan İNDAK Başkan Yardımcısı Eyüp Köksal: “Ekibimiz 6 Ağustos Cuma akşamı Milas yangınına müdahale etmek üzere İnegöl Belediyesi işbirliğiyle İnegöl’den hareket etti. 03.00 civarı Aydın’ın Çine ilçesinden geçerken büyük bir yangın olduğunu gördük ve Milas rotasını değiştirerek bu yangına müdahale etmeye karar verdik. Daha sonra dahil olanlarla 19 kişilik ekibimizle cumartesi 06.00’dan itibaren kendi imkanlarımızla yangına müdahale etmeye başladık. Birinci gün çalışmalarımız hava kararana kadar devam etti. Gece çalışmalar durdurulduğu için ertesi gün devam etmek üzere ormandan ayrıldık. Pazar günü köylüler ve orman görevlileri eşliğinde ilerleyen yangının önünü kesmeyi başardık. Ekibimiz soğutma çalışmalarını bitirerek görevini sonlandırdı.

Bu çalışmaların öncesinde yardım gönderen İnegöl halkına, destekleriyle İnegöl Belediyesine, yangın bölgesindeki misafirperverliğiyle köylü fedakar insanlara teşekkürü bir borç biliyoruz.” açıklamalarında bulundu.

 

Eğitimler - 4:42 pm A A
BENZER HABERLER