25° Açık

ÖZEL ELİT GRUP OKULLARINDA AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ VE TATBİKATLARI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Eğitimler - Aralık 11, 2021 8:23 am A A

İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma (İNDAK) Derneği VE inegöl Belediyesi işbirliği ile Özel Elit Grup Okullarında afet farkındalık, temel ilk yardım eğitimi verildikten sonra deprem ve yangın tatbikatı gerçekleştirildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan İNDAK Eğitim Birimi Sorumlusu Hüseyin Görer, kurumların eğitim talepleri neticesinde her yere gidip insanlığa faydalı bu bilgileri gönüllülerimiz nezaretinde veriyoruz.

Tamamen gönüllülerden oluşan İNDAK ekibi, resmi eğitimlerini AFAD ve ilgili kurumlardan aldıktan sonra dernek faaliyetlerinde sürekli pratik yapmaktadır. Haftanın bir günü akşamları belirlenen gönüllü arkadaşımız aldığımız resmi eğitimleri pratik yapma adına tüm arkadaşlarımıza anlatmaktadır. Böylece alınan eğitimlerin unutulmasının önüne geçilmektedir. Yine sahada yapılan eğitimlerle bu bilgiler, yerinde tatbik edilmektedir.

Özel Elit Grup Okullarının talebi neticesinde 20  İNDAK gönüllü üyesi bu faaliyete katılmıştır. Okul konferans salonunda afet farkındalık, temel ilk yardım eğitimi verildikten sonra tüm okulda deprem tatbikatı gerçekleştirildi. Deprem tatbikatından sonra bahçede toplanan öğrencilere yangın anında neler yapılması gerektiğiyle ilgili bilgiler verildikten sonra yangın tüpüyle bir yangına nasıl müdahale edileceği uygulamalı gösterildi.

Kurumumuza bilinçlenme adına müracaat eden Özel Elit Grup Okullarına teşekkür ediyor, afetsiz günler diliyoruz.

 

Eğitimler - 8:23 am A A
BENZER HABERLER