32° Açık

ÖZEL OSMANGAZİ OKULLARINDA AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ VE TATBİKATLARI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Eğitimler - Aralık 4, 2021 6:58 am A A

İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma (İNDAK) Derneği VE inegöl Belediyesi işbirliği ile Özel Osmangazi Okullarında afet farkındalık eğitimi verildikten sonra deprem ve yangın tatbikatı gerçekleştirildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan İNDAK Başkan Yardımcısı Eyüp Köksal, İçişleri Bakanlığı tarafından bu yılın afet yılı ilan edilmesi nedeniyle sene başından beri tüm İnegöllülere ulaşmak için saat mefhumu olmadan ekip arkadaşlarımızla gece gündüz koşturuyoruz.

Bu konuyla alakalı farklı kurumlarla da işbirliği içindeyiz. Bu anlatımlar bazen camilerde yüz yüze ya da merkezi vaaz sistemiyle bazen okullarda tüm sınıf öğretmenleri nezdinde şeklinde gerçekleşti ve şu anda İnegölümüzde yaklaşık 150 bin insanımıza ulaştık. Bu sayıların gerçekliğiyle ilgili problemi olanlar kurumumuza ya da AFAD’a başvurarak sayıların doğruluğunu öğrenebilirler.

Yine bize müracaat eden tüm kurumlara işimizi gücümüzü bırakarak bu eğitimleri vermeye devam ediyoruz. Son olarak Osmangazi Okullarında bu eğitimler gerçekleşti. İNDAK ekibinin 20 gönüllü üyesi snıflarda afet farkındalık eğitimi verdikten sonra tüm okulda deprem tatbikatı gerçekleştirildi. Deprem tatbikatından sonra bahçede toplanan öğrencilere yangın anında neler yapılması gerektiğiyle ilgili bilgiler verildikten sonra yangın tüpüyle bir yangına nasıl müdahale edileceği uygulamalı gösterildi.

Kurumumuza bilinçlenme adına müracaat eden Osmangazi Okullarına teşekkür ediyor, afetsiz günler diliyoruz.

 

Eğitimler - 6:58 am A A
BENZER HABERLER